Lost-Cast

Teorie

Teorie jak ji neznáme 2

Další teorie u které se rozhodně nebudete nudit. a o smích nebude nouze.. : )
Proč Ana Lucia zastřelila Shannon? Prý to nebyla nehoda. V šestém díle druhé série se stala velmi nečekaná věc. Ana Lucia Cortez nešťastně zastřelila Shannon Rutheford. Všechny postavy ( i Sayid ) a většina diváků po čase uznala, že šlo o smutnou náhodu a nehodu. Vše bylo ale trošku jinak. Ana Lucia ji chladnokrevně zavraždila bez nejmenších výčitek svědomí. A já vím proč! Ana Lucia totiž byla velmi psychicky narušená osoba a navíc byla zaujatá na blondýny. Tato zaujatost měla zakořeněné důvody v Anině minulosti. Vše začalo v době, kdy bylo Aně přibližně dvacet let. V té době vůbec neuvažovala o tom, že by se stala policistkou, protože velmi dobře zpívala a pěvecká kariéra byla jejím jediným smyslem života. Jednou se zůčastnila mezinárodní pěvecké soutěže. Jen první tři zpěvačky měly právo natočit zadarmo desku a dočkaly se celosvětové slávy. Ana skončila čtvrtá. Porazily jí totiž Britney Spears, Madonna a Helena Vondráčková ( všechno blondýnky ). Po této zkušenosti ztratila Ana chuť zpívat. Objevila v sobě však spisovatelské schopnosti. Napsala několik knih o čarodějnické žačce Mary Trotlové ale příběhy Harryho Pottera od J.K.Rowlingové byly úspěšnější. Ana Lucia začala nesnášet blondýny, protože J.K.Rowlingová byla blondýnka. Naprosto přestala psát a uzavřela se do sebe. O rok později zatoužila stát se televizní hlasatelkou. Šla na casting ale bohužel vybrali Lucii Borhyovou ( blondýnu ). Ana si řekla, že je to sice smůla ale protože obstojně sportovala, začala hrát tenis. Šlo jí to dobře, ale s tenisem se rozloučila, když ji dvacet dvakrát po sobě porazila Nikol Vaidišová ( blondýna ). Od té doby už se nenávisti k blondýnkám nezbavila. Stala se policistkou. O několik let později se ocitla v džungli na opuštěném ostrově, měla pistoli v ruce a před ní se objevila blondýnka Shannon. A blondýny přeci tolik nenáviděla. Měla možnosti se prostřednictvím Shannon pomstít všem blodýnkám, které ji v minulosti ublížili. Vystřelila a poté vše svedla na rouzrušení. Měla v plánu zabít i Libby ale to nestihla, zemřela dříve, než dokonale naplánovala její vraždu tak, aby to vypadalo jako nehoda.

Proč byla Libby v blázinci? Kdo viděl druhou sérii, ten jistě ví, že záhadná Libby ze zadní části letadla byla nějaký čas v blázinci. Ani sedmnáct dílů třetí série zatím neobjasnilo, z jakého důvodu a jak dlouho Libby v ústavu pobývala. Představitelka Libby Cynthia Watros nedávno v americkém časopise prozradila, že její postava se znovu objeví ve čtvrté série a zde také odhalíme všechna její tajemství. Já jsem trochu pátral a vše jsem se dozvěděl o něco dříve, než všichni ostatní. Pokud si nechcete nechat zkazit překvapení, tak rozhodně nečtěte dále. Bylo to zhruba takhle: Libby měla celkem spokojený život, manžela, dům, auto. Byla bezdětná ale to jí celkem nevadilo. "Na děti mám času dost." říkala si stále. Když ale její manžel zemřel, naprosto zanevřela na možnost, že by někdy děti měla. Peněz sice měla požehnaně ale chtěla víc. Rozhodla se, že si vsadí tiket v loterii. Několikrát si vsadila libovolnou řadu čísel ale nikdy nevyhrála. "Mám smůlu, já nikdy nevyhraju." smířila se s tím. Jednoho dne ale spatřila v televizi reportáž o nějakém tlustém chlapíkovi, co vyhrál strašně moc po vsazení čísel 4 8 15 16 23 42. "Asi to zkusím také. Byla by to sice velká náhoda ale co kdyby to zrovna vyšlo." řekla si a vsadila tato čísla. Sama nevěřila, že by to vyšlo. Na to, že si vsadila, téměř zapomněla. Druhý den se chtěla podívat na oblíbený film, před kterým dávali vyhlášení loterie. Libby napjatě poslouchala čísla: "Čtyři, osm, patnáct, šestnáct, dvacet tři a dodatkové číslo čtyřicet dva." Libby vyhrála. Radovala se, smála se, skákala až do stropu, slavila, otevřela šampáňo, obvolala příbuzné, aby jim tuto novinu oznámila. A v tom si uvědomila šokující zjištění, neví, kde je tiket. Prohledala celý byt, dívala se i do lednice, do trouby, proházela všechny šuplíky, kufry i skříně. Rozložila i mobilní telefón, aby se přesvědčila, zda se tiket nenáchází v něm. Prošmejdila vodovodní trubky. Srolovala všechny koberce, co kdyby tiket byl pod nimi. Ponořila vodu do záchodu, co kdyby tiket spadl do mísy. Strkala si prst do úst ve snaze vyvolat zvracení, kdyby náhodou tiket snědla. Hledala celé dva týdný. Dva týdny, to byla doba, do které si musela vyzvednout peníze, jinak propadnou státu. Nenašla, byla zoufalá ale když tiket nenašla ani v elektrické zásuvce ani v upečené buchtě, hledání vzdala. Peníze propadly státu. Následující den Libby tiket našla. Byl v peněžence.

Přežijí Nikki a Paolo? Po odvysílání 14. dílů třetí série s názvem Expóse se strhla debata o tom, zda Nikki a Paolo, kteří byli v tomto díle doslova pohřbeni za živa, přežijí. Někteří měli teorii, že je Sawyer vyhrabe, protože má zálusk na diamanty, někteří zase říkali, že je vyhrabe Vincent, že se vyhrabou sami, nebo že zasáhne obrovský vodní příliv. Ale ani jedna z těchto teorií není pravdivá. Nikki a Paolo se však i přesto vrátí a sice jako děsivé zombie, které budou hladové po lidských mozcích a krvi. Zabijí pár neznámých trosečníků, když v tom okamžiku dostanou chuť na nějaké dítě. Jedině dítě v jejich okolí bude Aaron. Nikdo však netuší, že Aaron má tvrdý výcvik bojového umění, které se naučil u Shaolinského mnicha v minulém životě. A jak to tedy dopadne? Zvítězí dvě krvelačné zombie nebo kojenec s kung-fu stylem? Po velkém boji, který se táhl přes pět dílů nakonec zvítězil Aaron, který přetáhl Zombie Nikky svou kolébkou přes hlavu, její hlava odlétla vzduchem a narazila do Paola, který se zapotácel a spadl před Johna Lockea, který na něj okamžitě připevnil C4 a okamžitě ji odpálil. To však není konec všech nadpřirozených jevů na ostrově. V prvním díle čtvrté série se objeví jeden vlkodlak a dva upíři. Ale kdo to bude a co napáchají za škody? Na to si počkejte do dalšího dílu mého seriálu Lost.

Exkluzivní rozhovor amerického časopisu s Joshem Hollowayem ( Sawyer ) o dalším ději seriálu:Ano, milí čtenáři. Dnes vyšel v Americe dlouhý rozhovor s představitelem Sawyera, který se velmi rozpovídal o dalším ději našeho oblíbeného seriálu. Krátký přepis vám přeložím a poskytnu zde.

Novinář: Pane Hollowayi, seriál Lost ve kterém hrajete jednu z hlavních rolí je velmi úspěšný po celém světě. Můžete prozradit něco více z děje třetí série?
Josh: No, víte. Já mám smlouvu, takže bych vám vlastně neměl prozrazovat, že se se Sawyera stane homosexuál a ...
Novinář: My víme, že máte podepsanou smlouvu ale nábídneme vám mnohem více peněz, než dělá vaše pokuta za prozrazení.
Josh: Tak teda dobře. Všichni asi víte, že je Sawyer tak trochu zabouchnutý do Kate, což je ale lež, protože Sawyer je odjakživa na chlapce. Znáte to přísloví, že co se škádlívá, to se rádo mívá? No, tak proto se k sobě Jack a Sawyer chovají tak nepřátelsky.
Novinář: Aha, ale to bude Kate asi nešťastná.
Josh: Nedávno přeci vyšel v konkurenčním plátku článek o tom, že Kate miluje Vincenta.
Novinář: No to sice ano ale všichni to považovali za neověřenou teorii.
Josh: Je to všechno pravda. Věřte tomu. Je sice pravda, že jsem četl i něco o tom, že Locke bude těhotný s trupem letadla ale to je kec, to už je opravdu výmysl.
Novinář: Děkujeme za rozhovor. Nashledanou.

Zítra vyjde ve stejném časopise rozhovor s Maddison, představitelkou Vincenta a dozvíte se mimo jiné, jaké to je natáčet milostné scény s Kate.


Proč vlastně spadlo letadlo? A spadlo vůbec, nebo zůstalo viset ve vzduchu? Už od prvního dílů první série je velikou otázkou, zda letadlo spadlo pomocí náhody nebo mu někdo napomohl či to byl zkrátka osud. Na konci druhé série jsme se dozvěděli, že letadlo nejspíš spadlo kvůli Desmondovi, který včas nezadal do počítače čísla 4 8 15 16 23 42. To je ale lež a tvůrci nám tuto falešnou odpoveď naservírovali jen proto, aby odvedli naši pozornost špatným směrem. Pravý důvod pádu letadla je: HURLEY. Ano, vážení, to Hugo "Hurley" Reeves může za všechno. Přibližně v polovině letu se zvedl a šel na záchod ( fakt, že se na záchod nevejde, zapomněl ). Jeho nadměrná váha zapřičinila pád a hlavně rozlomení letadla. Hurley rovněž může za uzdravení Johna Locka, jelikož při jedné z turbulencí před pádem na Johna upadl a tím mu narovnal jeho zlomenou páteř. Od té doby John Locke chodí.

Rodinná smůla pana EkaNa ostrově ztroskotali již dva členové Ekovi rodiny. Pan Eko sám osobně a jeho bratr Yemi, který na ostrově ztroskotal, jelikož ho jeho vykutálený bratříček chtěl využít k převozu drog z Nigérie. To je teda sakra smůla, aby na jednom ostrově nezávisle na sobě ztroskotali dva bratři, každý v jiném letadle. A to mě přivádí na myšlenku, co když je pan Eko nějak spřízněn z ostrovem více, než si kdokoliv z nás myslí. Já osobně tedy předpokládám, že Ekův a Yemiův otec se jmenuje Alvar Hansó a je to zakladatel Dharmské iniciativy. Alvar Hansó kdysi v minulosti vsadil záhádná čísla 4 8 15 16 23 42 a stal se prokletým. Zjistil, že každý jeho potomek musí vždy zákonitě ztroskotat na ostrově, je to osud Alvarovi rodiny. A proto zde ztroskotal Yemi a později i Eko. Jistě se teď všichni ptáte, jak je možné, že Alvar je běloch a naši bratři jsou oba černoši. Řešení je prosté. Alvar Hansó je ve skutečnosti Michael Jackson. Jackson měl Yemiho a Eka ještě, když byl černoch. Když začala jeho kariéra upadat, změnil si jméno na Alvara Hansa a odjel na ostrov provádět s jakousi Dharmskou iniciativou pokusy na zvířatech ( například žralocích a medvědech ). A jelikož měl velmi majetinické sklony, na všechno si dal Logo Dharmy, aby každý věděl, že je velmi bohatý a vlastní mnoho věcí. To mu však bylo dost naprd, když se objevili Ti druzí a ...

Skončí Kate s Jackem nebo se Sawyerem?Lost sice není žádná latinskoamerická telenovela plná srdceryvných rozhovorů ( "ach, Sawyere, miluji tě." ), přesto se však vztahové problémy nevyhly ani tomuto skvělému seriálu. Šestý díl třetí série by mohl nasvědčovat tomu, že Kate miluje Sawyera ale ve druhé sérii je mnoho náznaků, že miluje spíše Jacka. Jak to tedy je. Šokující zjištění: Kate miluje Vincenta. A dokonce se už ví, jak bude vypadat její rozhovor se Sawyerem, ve kterém ukončí jejich vztah ( už jsem ten samý rozhovor psal do fóra Sawyer ):

Kate: "Víš, Sawyere, je mi to líto ale už s tebou nemohu nic mít."
Sawyer: "Máš jinýho? Je to Jack, viď?"
Kate: "Ne, Jack to není."
Sawyer: "Tak proč se se mnou rozcházíš? Vím, žes jeden čas pokukovala po Hurleym, ale ten teď přeci chodí se Sayidem."
Kate: "No, Hurley je fajn týpek. Ale nemiluji ho. Mám ráda Vincenta."
Sawyer: "Vincenta? Vždyť to ani není pes. Je to fena!"
Kate: "Já vím, ale je to strašně charismatická fena. Prostě jí miluju. Promiň."

Ano, šokující. Ale co se týče vztahů, není toto jediné překvapení, které na nás tvůrci chystají. A vy se o těchto překvapivých zvratech dozvíte jako první, a sice ode mně. Stačí, když budete pozorně sledovat mé teorie a sázet tam stovky jednu za druhou. :)

Je ostrov jejich vykoupením a trestem? Kromě toho, že se většina trosečníků již někdy v minulosti potkali, mají společnou ještě jednu věc. Všichni jsou to kriminálnící. Ano, je to šokující zjištění, leč pravdivé. Je snad ostrov jejich vykoupením a trestem? No uznejte, není na jedno letadlo těch zločinů až moc? Jejich zločiny si teď pěkně popořadě připomeneme. KATE = velkou část svého života strávila na útěku. Zabila svého otce v domnění, že jde o nevlastního otce. Na útěku nepřímo způsobila smrt svého kamaráda z dětství Toma. SAWYER = jde o sňatkového podvodníka, zabil muže o kterém si myslel, že způsobil smrt jeho rodičů. Pokud se někdy dostane z ostrova, má v úmyslu zabít pravého Sawyera. LOCKE = pěstoval marihuanu, téměř zabil mladého policistu. K tomuto činu se však neodhodlal. sAYID JAHRRAH = mučil lidi v Saddámově gardě, zastřelil svého velitele, aby osvobodil svou lásku Nadju. PAN EKO = tak tady je to vražda vedle vraždy plus převoz drog z Nigérie, k čemuž využil svého bratra. ANNA LUCIA = zabila muže, který jí postřelil, na ostrově navíc omylem zabila Shannon. CHARLIE = fetoval v míře ne malé. Na ostrově navíc "unesl" Sun. JACK = napadl svého otce na setkání alkoholiků. Skončil ve vězení, odkud ho osvodila exmanželka Sarah. JIN = pro otce Sun dělal velice nestandartní práce. Byl najat na vraždu Sunina milence. Několikrát " předal zprávu " v podobě fyzického násilí. DESMOND = nebyl sice v letadle ale v realitě též skončil ve vězení kvůli neuposlechnutí rozkazu v armádě. MICHAEL a SUN = ti vraždili až na ostrově. Michael zabil Annu Luciu a Libby, Sun zastřelila jednu z Druhých. Tolik zločinců v jednom letadle, už nikdy nepoletím.

Proč byl John Locke na vozíku?Vzhledem k tomu, že jsme se ani do poloviny třetí série zatím nedozvěděli, proč byl vlastně John Locke upoután na invalidní vozík, věřím, že vysvětlení bude trošku tajemnější, než obyčejná autonehoda. Otázkou ovšem je, zda byl před nehodou skutečně ochrnutý. Moje teorie je, že předstíral ochrnutí, aby dostával peníze z pojistného, které následně utrácel, když každý měsíc volával na erotické linky. Na ostrově neztroskotal nikdo z pojišťovny, proto už Locke nemusel předstírat ochrnutí.

Černý kouř, vidinyTéměř každá postava z tohoto seriálu se už někdy na ostrově setkala s černým kouřem nebo vidinami. Za všechny uvedu například Jackova otce ( který je už ovšem mrtvý a tudíž není pravděpodobné, že by se na ostrově objevil živý ), Ekova bratra, Dave z blázince, kterého viděl Hurley a další. Má neověřená teorie: Trosečníci každou noc pořádají feťácké mejdánky, které si již ráno nepamatují. Jistě se ptáte, jak je možné, že jsme my diváci ještě žádnou z nich neviděli. Odpověď je prostá a jednoduchá, tvůrci několik takových drogových dýchánků natočili a chtěli je v několika dílech použít ale zmíněné záběry by mohli ohrozit psychický a fyzický vývoj dětí a mladistvých a rada pro televizní a rozhlasové vysílaní je zakázala. Tyto záběry byly bohužel vystřiženy.

Proč musel pan Eko zemřít?Jak už jsme si vysvětlili v minulé teorii, černý kouř vlastně neexistuje a je to jen vidina, způsobená drogami. Jak je tedy možné, že Černý kouř omlátil pana Eka o strom? Ve skutečnosti se pan Eko zabil sám. Předávkoval se houbami lysohlávkami, které rostou po celém ostrově a byl tak zmatený, že sebou několikrát praštil o strom.

Ve dvacátém díle druhé série je několikrát naznačeno, že Vincent je Lockova babička. Tomu by nasvědčovalo i to, že tvůrci potvrdili, že Michael je Charlieho tchýně. Jsou snad všichni z letadla nějak příbuzensky propojeni? A co lední medvěd, že by byl Sawyerův syn? Ale tady už balancujeme pouze na hranici spekulací a neověřených fakt.

Je John Locke pyroman? V předposledním díle třetí série bude mít flasback John Locke. Dozvíme se, že když mu bylo přibližně dvacet let ( ale plešatý byl i v mládí ), strašně moc si přál stát se hasičem. Tento sen se mu však nikdy nepodařilo splnit, proto se stal později pyromanem. Za pyromanství si odseděl několik let ve vězení a když vyšel ven, už se svojí ohňovou zálibou nezabýval. Až na ostrově znovu začal pociťovat nutkání něco vyhodit do povětří. Implodování Labuti mu však nestačilo, proto pár dní poté vyhodil do vzduchu Flame. Toto se sice nelíbilo Sayidovi, ale Locke byl nenapravitelný. Když se dozvěděl, že druzí vlastní ponorku, neváhal a okamžitě ji vyhodil do vzduchu. Je to prostě pyroman a počítačový hacker. Zadávání čísel a hraní šachů, to by mu šlo, frajerovi :)

Budou vůbec trosečníci zachráněni?Někteří ano, někteří ne. Na konci čtvrté série objeví Sayid, Kate, Locke, Paolo ( který bude celou čtvrtou sérii trpět zácpou ) a Hurley další bunkr Dharmské iniciativy. Samozřejmě zde nebude chybět ani sympatická C4. Locke se okamžitě pokusí využít situace vyhodit bunkr do povětří. Sayid je však rychlejší a pod pohrůžkou osobní likvidace přesvědčí Locka, aby to nedělal. V bunkru objeví funkční satelitní telefon. Jsou zachráněni. Uplyne jen několik dní a na obzoru se objeví záchranné helikoptery. Všichni jsou nadšení a jásají, ale to jen do chvíle, kdy jedna vrtulé helikoptery urazí Charliemu hlavu. To nejvíce ublíží Desmondovi, on měl přeci Charlieho chránit a selhal. Po prvotním šoku všichni nastoupí a odletí domů vstříc lepšímu osudu. Všichni? Ne, všichni vlastně ne. John Locke se rozhodl zůstat na ostrově, ještě neodpálil všechny bunkry a bez toho neodjede.

Jaké osudy čekají trosečníky po návratu domů? Sice už nebudou na ostrově, ale život jim půjde dál. Hurley = několik týdnů po návratu nebude vycházet z domu a svou matkou bude neustále zásobován jídlem od Donalda, takže nabere všechny svá ztracená kila zase zpátky. Smrt Libby, kterou velmi miloval pomstil tím, že donutil Michaela Dawsona , aby si vsadil tiket s číslama 4 8 15 16 23 42. Od té doby již Hurleyho nepronásledovalo žádné prokletí ani smůla. Zato na Michaela se sypala jedna pohroma na druhou, zemřel mu syn Walt, vyhořel mu byt a peníze, které vyhrál mu štěstí nepřinesli. Sayid Jahrrah = po návratu domů zase začal hledat svou lásku Nadju ale když jí našel, uvědomil si, že pořád miluje Shannon a s Nadjou se rozešel. Zbytek života prožil v klášteře v Nigerii, kde se zamiloval do babičky pana Eka.

Autor: Plešoun Locke
Žádné komentáře
 
Design By V.aries -- V.aries (c) 2007-2008 -- Kontakt: V.aries@seznam.cz